Przedział cenowy, który jest mi szczególnie bliski. Właśnie rower z tego przedziału cenowego rozpoczął moją przygodę z kolarstwem. Kupiłem wówczas TRIBANA 540, całkiem fajnie wyposażonego w cenie 2600 zł. Musze dodać, że kupiłem go w listopadzie – czyli w momencie, kiedy były największe wyprzedaże. Pamiętaj, że zawsze możesz poszukać lokalnych okazji. Czasami naprawdę można znaleźć super rower w dobrych pieniądzach.

Update:
Jestem na etapie aktualizacji oferty na rok 2020. Nowe zestawienie rowerów szosowych znajdziesz tutaj.

TRIBAN ROADCYCLING 500 TRIBAN – 2699 zł

Rowery szosowe ze sklepu Dechatlon przeszły mały re-branding. Kiedyś był to b’twin Triban – teraz jest po prostu TRIBAN. Karbonowy widelec, napęd SHIMANO SORA, tarczowe hamulce.

KROSS VENTO 2.0 – 2699 zł

Grupa Shimano CLARIS, karobnowy widelec. ciekawe malowanie. Prowadzenie linek wewnątrz ramy.

ROMET HURAGAN 3.0 – 2849 zł

Napęd Shimano SORA, karbonowy widelec, również linki prowadzone wewnątrz.

Domane AL 2 – 2899 zł

Napęd Shimano CLARIS, karbonowy widelec

MERIDA RACE 80 2799 zł

Napęd Shimano CLARIS, karbonowy widelec

Subiektywna opinia

Gdybym miał kupować szosę w 2019 roku do kwoty 3000 zł wybrałbym… Rometa. Podoba mi się malowanie, sportowa gemoetria i grupa Shiamno SORA. W przypadku tribana, hamulce tarczowe wydają mi się zbędnym bajerem w tym przedziale cenowy, dodatkowo podnoszą wagę całego zestawu. Trzeba jednak pamiętać, ze profesjonalny peleton powoli przekonuje się do tarczówek, więc niewykluczone, że niedługo staną się one pierwszym wyborem wśród zawodowców. Jeżeli tak się stanie to z pewnością zmieni się również moda wśród amatorów.