Ostatnio na mojej skrzynce mailowej zaczęły się pojawiać wiadomość z prośbą o opinie na temat różnych rowerów. Dlatego postanowił zrobić cykl w którym przedstawię Wam moje propozycje do wyznaczonych kwot. Wpisy będą podzielone na rowery szosowe, górskie i miejskie. Pod lupę biorę wyłącznie rowery fabrycznie nowe, jednak niekoniecznie z najnowszych serii.

Na początek zająłem się najtańszymi rowerami szosowymi do 1000 zł.Miałem nadzieję, że znajdę w tym segmencie chociaż kilka rowerów, jednak znalazłem tylko B’Twina. Dlatego jeżeli masz do wydania 1000 zł i chcesz kupić nowy rower to możesz wybrać każdy! Pod warunkiem, że to triban 100 w kolorze srebrnym 🙂
Oczywiście od razu skreśliłem wynalazki z portali aukcyjnych, ponieważ nie mam do nich jakiekolwiek zaufania i nie chciałbym polecać produktów potencjalnie niebezpiecznych.


Update:
Jestem na etapie aktualizacji oferty na rok 2020. Nowe zestawienie rowerów szosowych znajdziesz tutaj.

Oba warianty roweru TRIBAN 100 niczym szczególnym się nie różnia, oczywiście oprócz kierownicy. Każdy z nich dostępny jest w cenie 999 zł.
Dokładną specyfikację znajdziesz tutaj.

Subiektywna opinia

W mojej ocenie powinieneś zastanowić się sto razy, a następnie pójść spać. Wstać i przemyśleć decyzję o zakupie kolejne 100 razy. Marka B’Twina pokazała, że da się wyprodukować tani rower, który będzie przypominał szosę i się nie rozpadnie po 100km. Chwała im za to!
Jeżeli chcesz pojeździć tylko czasem, jednoczenie nie chcesz przeznaczać większych środków – Ok. Kupuj.
Natomiast jeżeli chcesz sprawdzić czy kolarstwo szosowe jest dla Ciebie – dołóż kilka stówek. Rower oprócz tego, że jest w porządku to jest bardzo prymitywny. Brak klamko-manetek czyli każdorazowo jak chcesz zmienić przełożenie musisz sięgać w okolice mostka. Dodatkowo słaby osprzęt, którego wymiana będzie najzwyczajniej w świecie nieopłacalna.

Mając do dyspozycji budżet 1000 zł, poczekałbym na zwiększenie zaoszczędzenie kolejnych 500-1000 zł. W graniach 2000 zł można już kupić solidny rower na lata, który w miarę upływu czasu będziemy mogli stopniowo ulepszać i nie zrujnuje to naszego budżetu.Jeżeli czytasz ten wpis przed publikacją kolejnych wpisów to poniżej znajdziesz daty publikacji. Po opublikowaniu wpisu poniżej znajdziesz link.

Rowery szosowe do 2000 zł
Rowery szosowe do 2500 zł
Rowery szosowe do 3000 zł
Rowery szosowe do 3500 zł
Rowery szosowe do 4000 zł

Rowery Górskie do 1000 zł
Rowery Górskie do 1500 zł
Rowery Górskie do 2000 zł
Rowery Górskie do 2500 zł
Rowery Górskie do 3000 zł
Rowery Górskie do 3500 zł
Rowery Górskie do 4000 zł