Wczoraj Zaplanowałem sobie trasę 100 kilometrowa (już druga setka w tym roku). Trasa w nieznane, wiec bez nawigacji się nie obejdzie. Dzień jak codzień, wiec nie spodziewałem się jakichkolwiek problemów. Godzina do zaplanowanego wyjazdu, czas aktualizować mapę w w garminie i problem. Wszystkim znana strona http://garmin.openstreetmap.nl nie działa….

Zaczęło się nerwowe poszukiwanie alternatywy. Na moim garminie edge 520 miałem wolne około 60mb pamięci, dlatego instalacja pełnej mapy polski, która gdzieś znalazłem nie wchodziła w grę. Szukanie alternatywy dla http://garmin.openstreetmap.nl na Polskich stronach się nie udało, choć poświęciłem na to dobre 30 minut.

Pomoc nadeszła zzagranicy, dokładniej rzecz ujmując z jednego z forów rowerowych gdzie znalazłem linka do strony https://extract.bbbike.org.

Fantastyczna alternatywa, która uratowała mój rowerowy dzień.

Mamy do wyboru kilka formatów. Format garmina bez problemu współpracuje z EGDE 520, na innych nie testowałem – przypuszczam, ze będzie ok.

Na szczególna uwagę zasługuje możliwość zaznaczenia dowolnego formatu mapy do wyeksportowania. W przypadku garmin.openstreetmap.nl możemy wybrać jedynie cały, sztywny fragment mapy.

Mam nadzieje, że dzięki temu wpisowi zaoszedzisz trochę czasu na poszukiwania innych opcji ;-).