Powoli zbliżamy się do granicy, która pozwala na zakup naprawdę fajnego roweru dla amatora startującego w maratonach. W średniej półce cenowej jest w czym wybierać. Dzisiaj prezentuję rowery górskie do 3000 zł.

KROSS LEVEL 4.0 – 2999 zł

Rower który śmiało używałbym z amatorskich maratonach. KROSS LEVEL 4.0 dostępny jest w dwóch rozmiarach kół 27,5″ oraz 29″. Napęd 3×9 oparto o grupę Shimano Altus oraz Deore Amortyzator sprężynowy SR Suntour XCR z blokadą skoku na kierownicy.

ROMET MUITANG M4 – 2999 zł

Romet przyzwyczaił nas do bardzo dobrych propozycji w dobrej cenie. Nie inaczej jest tym razem, za 2999 zł dostajemy rower oparty o grupę Shimano Deore, przełożenia 2×10. Warto zauważyć, że zamontowana korba to
Shimano Hollowtech II, która charakteryzuje dobra sztywność.

B’TWIN ROCKRIDER ST 560 27,5″ – 2699 zł

Oczywiście na liście moich “propozycji” nie mogła zabraknąć propozycji B’Twin. Rowery ROCKRIDER cieszą się dużą popularnością, zbierając przy tym dobre recenzje. Rower oparty o podzespoły marki SRAM, napęd 2×10. Amortyzator
ROCKSHOX XC30 o skoku 100mm.

Subiektywna opinia

Wybierając rower do 3000 zł dostajemy już naprawdę przyzwoity sprzęt. Gdybym miał wybierać taki rower zastanawiałbym się pomiędzy rometem, a krossem. Geometria ramy w krossie jest bardziej sportowa. Gdybyśmy mieli szczegółowo porównać każdy z elementów rowera to przekonany jestem, że romet wygrałby tą rywalizację.