Garmin EDGE 520 to urządzenie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. W tym wpisie podzielę się moją opinią po dwóch latach użytkowania tego urządzenia. Nie będę rozpisywał się o rzeczach, które możesz znaleźć w internecie. Skupię się wyłącznie na moich odczuciach.

Nawigacja

Garmin edge 520 z założenia ma pełnić rolę naszego „komputera pokładowego”, pokazywać parametry naszego treningu. Nawigacja to jedynie dodatkowa jego funkcja. Warto o tym pamiętać kupując ten model.
Sama nawigacja działa wolno, mapy długo się wczytują. Nie ma możliwości wpisania celu podróży – musimy do tego użyć telefonu lub komputera. Najlepiej jednak wcześniej zaplanować sobie trasę i wgrać do urządzenia. Za pomocą tego urządzenia pokonuję każdą dłuższą trasę, w tym moją rekordową 200km.

Komputer Treningowy

Czyli to do czego EDGE 520 został stworzony. Nie można się do niczego przyczepić, ze wszystkimi czujnikami współpracuje dobrze. Używam ich całkiem sporo: czujnik tętna, mocy, kadencji, prędkości. Nie gubi połączenia, nie zawsze się. Jeżeli szukasz urządzenia, które pomoże Ci w treningu to polecam.

Bateria

Bateria jest wystarczająca do treningów. Średnio ładuję urządzenie co tydzień, oczywiście w zależności od natężenia. Podczas wcześniej wspomnianej trasy 200km rozładowała się prawie cała bateria. Od 100% do 0%. Pomimo tego, że nie miałem cały czas załączonej mapy, która zużywa najwięcej zasobów. Podświetlenie również było całkowicie wyłączone. Czas trwania według stravy – niecałe 8 godzin.

Garmin Connect

Platforma garmina do podglądu treningów, planowania tras. Robi fantastyczną robotę, właśnie ze względu na garmin Connect wybrałbym znów garmina.

Live Tracking

Funkcja, którą opisywałem już na swoim blogu w tym wpisie. Czyli umożliwienie znajomym śledzenie nas. Bardzo przydatne.

Podsumowanie

Jestem zadowolony ze swojego zakupu i gdybym miał jeszcze raz dokonywać takiego wyboru to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponownie wybrałbym Garmina EDGE 520, lub jeden z nowszych modeli.

PLUSY

  • super komputerek do treningów
  • nawigacja – sam fakt, że jest
  • grmin connect

Minusy:

  • wolne działanie nawigacji